ul. ks. Piotra Skargi 10, Grójec
 Ratownictwo Medyczne - 999
Poradnie Specjalistyczne - Rejestracja - 48 664 93 52
i 48 664 93 53

Szpitalny Oddział Ratunkowy - rejestracja - 48 664 92 00
 Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna - 48 664 93 60
 Centrala - 48 664 91 00

W piątek, 20 maja 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Rehabilitacji w Powiatowym Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Grójcu. Powstający przez dwa lata kompleks został zrealizowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014.

Tworzenie Zakładu Rehabilitacji w PCM Grójec trwało od września 2014 r. do kwietnia 2016 r.

Wartość projektu: 2 927 260,44zł.
Kwota pozyskanego dofinansowania: 2 341 808,23zł,
Wkład własny PCMG: 585 452,21zł.

Podczas piątkowego spotkania prezes PCM sp. z o.o. w Grójcu Marzena Barwicka powitała serdecznie wszystkich zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego Teresa Bednarska, reprezentująca posła na sejm Marka Suskiego, starosta Marek Ścisłowski, wicestarosta Dariusz Piątkowski, sekretarz starostwa Sylwia Pietrasiewicz, radni powiatowi: Barbara Kowalska, Anna Steczkowska, Wiesław Czerwiński, Wojciech Wojtczak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał Pruś, naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszka Bilska, wiceburmistrz Grójca Karol Biedrzycki, samorządowcy z terenu powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i służb mundurowych, personel szpitala oraz prasa.

Prezes przypomniała historię tworzenia zakładu i podkreśliła zaangażowanie pracowników w realizację przedsięwzięcia. Następnie starosta Marek Ścisłowski odczytał list gratulacyjny przesłany przez marszałka senatu Stanisława Karczewskiego. W imieniu posła Marka Suskiego za cenną inicjatywę podziękowała radna Teresa Bednarska. 

Kościelną Fundację Dobroczynną Ks. Piotra Skargi Dla Ubogich w Grójcu reprezentował Prezes Zarządu Jacek Adamski.

Oficjalnego otwarcia Zakładu dokonali prezes Marzena Barwicka, starosta Marek Ścisłowski, wicestarosta Dariusz Piątkowski oraz wiceburmistrz Karol Biedrzycki. Następnie ks. Zbigniew Suchecki, proboszcz parafii św. Mikołaja w Grójcu poświęcił kompleks rehabilitacyjny.

Budynek Zakładu jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajdują się szatnie dla pacjentów, rejestracja, pomieszczenie do kwalifikowania i planowania zabiegów, kinezyterapia, krioterapia. Na piętrze umiejscowiono pomieszczenia do kąpieli wirowych, fizykoterapii i masażu.

Przeprowadzany remont dotyczył nie tylko budynku, ale również zagospodarowania terenu – wybudowano parking dla osób korzystających z usług Zakładu, wykonano nowe instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Łącznie wyremontowana powierzchnia budynku to 181,6m2 .

Zakład Rehabilitacji został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia medyczne, system teleinformatyczny, nowe meble biurowe, krzesła, wyposażenie szatni. Z środków uzyskanych z dofinansowania zakupiono 31 urządzeń diagnostyczno-terapeutycznych, które pozwalają na wykonywanie 90 różnych zabiegów, w tym 5 nowych, dotychczas nieświadczonych – masażu limfatycznego, masażu wibracyjnego, kąpieli całościowych, fali uderzeniowej oraz ćwiczeń na ruchomej bieżni.

Fala uderzeniowa Impactis M. zwalcza przewlekły ból. Dzięki zabiegowi można skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości. Na wyposażeniu Zakładu jest też ruchoma bieżnia elektryczna F9R Dual, - kabina UGUL do stosowania w kinezyterapii indywidualnej, wraz z osprzętem, aparaty do elektroterapii prądami Multitronic MT-3 oraz Etiusoraz, urządzenie do leczniczego masażu wodnego Aquavibron i aparat do laseroterapii Polaris 2.

Mamy nadzieję, że otwarcie Zakładu ułatwi pacjentom dostęp do usług rehabilitacyjnych i znacznie skróci czas oczekiwania na zabiegi. Trwają rozmowy z NFZ w sprawie zakontraktowania jak największej ilości świadczeń zdrowotnych.