Kontakt i Rejestracja
tel.: 48 664 92 29

 

Lokalizacja
V piętro 

 

INFORMACJE OGÓLNE

GASTROSKOPIA

Gastroskopia to endoskopowe badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, które umożliwia sprawdzenie powierzchni przełyku, żołądka i dwunastnicy oraz obserwację zmian zachodzących w badanych narządach. Podczas gastroskopii u pacjenta stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe gardła, poprzez które wprowadza się endoskop. W efekcie badanie to, wbrew obiegowej opinii nie jest bolesne, jednak może powodować nieprzyjemne wrażenia objawiające odruchem wymiotnym.

Gastroskopia przeprowadzana jest najczęściej w takich sytuacjach jak: przedłużający się ból górnej części jamy brzusznej, zaburzenia połykania, wymioty, nudności. Badanie to umożliwia wczesne wykrycie nowotworów i zmian zapalnych.

 

KOLONOSKOPIA

Kolonoskopia to endoskopowe badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Podczas kolonoskopii wprowadzany jest specjalny wziernik zakończony kamerą umożliwiającą przesłanie obrazu na zewnątrz.

Kolonoskopia przeprowadzana jest najczęściej w przypadku gdy lekarz podejrzewa u pacjenta zmiany chorobowe w obrębie jelita grubego, których objawami mogą być: krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, bóle brzucha, zmiany rytmu wypróżnień. Badanie zalecane jest także profilaktycznie u osób po 50 roku życia.

 

INFORMACJE DLA PACJENTA - JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO BADANIA KOLONOSKOPOWEGO

KOLONOSKOPIA – PRZYGOTOWANIE Z PREPARATEM CITRAFLEET

KOLONOSKOPIA – PRZYGOTOWANIE Z PREPARATEM MOVIPREP